JUST prichádza z prírody

Ochorenia dýchacích ciest

Keď nás bolí hlava, hrdlo, tečie nám z nosa, siahneme po obľúbených produktoch, ktoré v našej domácej lekárničke nikdy nechýbajú.

Eukasol je vysoko účinný sprej s éterickými olejmi z eukalyptu, rozmarínu, mäty, borievky, smreka, kosodreviny, borovice lesnej a klinčekovca voňavého. Využívame ho na prevenciu i akútne stavy respiračných ochorení, chrípky a nachladnutia. Rozprášením do vzduchu, inhaláciou z vreckovky, odevu, hrudníka, či nastriekaním na plachtu, vankúš, alebo vlhký uterák. Eukasol používame pri alergickej nádche, vyčerpaní, nespavosti, nevoľnosti pri cestovaní, na pohlcovanie pachov, pri nepríjemnom chrápaní a dlhom zaspávaní.  

Tymianový krém natierame hrudník, ramená a chodidlá. Tymian posilňuje obranyschopnosť organizmu pri chrípkach a nachladnutí. Pomáha pri akútnych bronchitídach, laryngitídach, bolestiach hrdla, problémoch s hlasivkami. Uvoľňuje, osviežuje dýchacie cesty a uľahčuje odkašliavanie. Uvoľňuje kŕče pri plynatosti, upokojuje pri nervovom vyčerpaní, búšení srdca a astme. Navodzuje dobrý spánok, pomáha zmierniť bolesti hlavy. Pomáha  pri reumatických problémoch a zápaloch. Kombinujeme s Tymiánovou esenciou - prísadou do kúpeľa.

Tannen sirup pomáha pri silnom kašli aj bolesti hrdla. Hodnotné extrakty zo smrekových výhonkov, feniklu a lipových kvetov ako aj citrónová šťava pôsobia upokojujúco a posilňujú obranyschopnosť. Sirup má vysoký obsah vitamínu C. Veľmi obľúbený aj u fajčiarov. 

Olej z 31 liečivých rastlín (1 - 2 kvapky!) kloktáme zmiešaný s vodou. Zmes najčistejších éterických olejov získaných z 31 liečivých rastlín. Presnú receptúru od bylinkárov appenzellského kantónu dodržiava firma JUST už desiatky rokov. Olej používame nielen pri akútnych problémoch, ale dôraz venujeme prevencii. Potieraním, masážou, rôznymi druhmi kúpeľov, inhaláciou, aromalampou, rozprašovačom, zvlhčovačom, obkladmi, výplachmi.

Tymianový elixír obsahuje extrakty zo skorocelu a tymianu, je obohatený o med, materskú kašičku, vitamín C, mangán a meď. Je výborný výživový doplnok, ktorý podporí deti i dospelých pri ochorení dýchacích ciest. Elixír má jemnú ovocnú chuť vďaka čučoriedkovej a malinovej šťave. Vitamín C a meď prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.

Nosový sprej čistí a zvlhčuje nosovú sliznicu. Tento izotonický roztok s morskou soľou z Golfského prúdu bohatou na minerálne látky, obohatený o extrakty z rooibosu, pestreca a koriandra dôkladne zbavuje nosové kanáliky od nečistôt, zvlhčuje sliznice a podporuje ich prirodzenú obrannú funkciu. Hlavu mierne skloníme, trysku vložíme do nosovej dierky a vstrekneme 1 - 2 krát. Používame nielen pri ochoreniach dýchacích ciest, ale hlavne ako prevenciu na čistú a zdravú nosovú dutinu.