JUST prichádza z prírody

Ochorenia dýchacích ciest

Keď nás bolí hlava, hrdlo, tečie nám z nosa, siahneme po obľúbených produktoch, ktoré v našej domácej lekárničke nikdy nechýbajú.

prechl1.jpg

Eukasol je vysoko účinný sprej s éterickými olejmi z eukalyptu, rozmarínu, mäty, borievky, smreka, kosodreviny, borovice lesnej a klinčekovca voňavého. Využívame ho na prevenciu i akútne stavy respiračných ochorení, chrípky a nachladnutia. Rozprášením do vzduchu, inhaláciou z vreckovky, odevu, hrudníka, či nastriekaním na plachtu, vankúš, alebo vlhký uterák. Eukasol používame pri alergickej nádche, vyčerpaní, nespavosti, nevoľnosti pri cestovaní, na pohlcovanie pachov, pri nepríjemnom chrápaní a dlhom zaspávaní.  

Tymianový krém natierame hrudník, ramená a chodidlá. Tymian posilňuje obranyschopnosť organizmu pri chrípkach a nachladnutí. Pomáha pri akútnych bronchitídach, laryngitídach, bolestiach hrdla, problémoch s hlasivkami. Uvoľňuje, osviežuje dýchacie cesty a uľahčuje odkašliavanie. Uvoľňuje kŕče pri plynatosti, upokojuje pri nervovom vyčerpaní, búšení srdca a astme. Navodzuje dobrý spánok, pomáha zmierniť bolesti hlavy. Pomáha  pri reumatických problémoch a zápaloch. Kombinujeme s Tymiánovou esenciou - prísadou do kúpeľa.

Tannen sirup pomáha pri silnom kašli aj bolesti hrdla. Hodnotné extrakty zo smrekových výhonkov, feniklu a lipových kvetov ako aj citrónová šťava pôsobia upokojujúco a posilňujú obranyschopnosť. Sirup má vysoký obsah vitamínu C. Veľmi obľúbený aj u fajčiarov. 

Olej z 31 liečivých rastlín  používame nielen pri akútnych problémoch, ale dôraz venujeme prevencii. Potieraním, masážou, rôznymi druhmi kúpeľov, inhaláciou, aromalampou, rozprašovačom, zvlhčovačom, obkladmi, výplachmi (1- 2 kvapky).

Tymianový elixír obsahuje extrakty zo skorocelu a tymianu, je obohatený o med, materskú kašičku, vitamín C, mangán a meď. Je výborný výživový doplnok, ktorý podporí deti i dospelých pri ochorení dýchacích ciest. Elixír má jemnú ovocnú chuť vďaka čučoriedkovej a malinovej šťave. Vitamín C a meď prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.

Nosový sprej čistí a zvlhčuje nosovú sliznicu nielen pri ochoreniach dýchacích ciest, ale aj v rámci prevencie. Tento izotonický roztok s morskou soľou z Golfského prúdu bohatou na minerálne látky, obohatený o extrakty z rooibosu, pestreca a koriandra dôkladne zbavuje nosové kanáliky od nečistôt, zvlhčuje sliznice a podporuje ich prirodzenú obrannú funkciu. Hlavu mierne skloníme, trysku vložíme do nosovej dierky a vstrekneme 1 - 2 krát.