JUST prichádza z prírody

Imunitný systém

sa stará o našu obranyschopnosť. Niekedy je viac zaťažený a to napríklad v období, kedy sú časté zmeny počasia, pri únave alebo v obdobiach zvýšeného výskytu infekcií.

Keď imunitný systém náporu podľahne, môže to viesť k vzniku ochorenia alebo k horšiemu priebehu už prebiehajúcich chorôb. Dobrá správa je, že svoj imunitný systém môžeme prirodzene podporovať. Rozhodne sa oplatí dodržiavať pestrú vyváženú stravu, dostatočný prísun tekutín, pravidelný pohyb a kvalitný odpočinok. 

Základom nášho jedálnička by mala byť strava, v ktorej je vyvážený obsah bielkovín, tukov a sacharidov a zároveň je zabezpečený aj dostatočný prísun tzv. mikronutrientov, napr. vitamínov a minerálnych látok. Pre správnu funkciu imunitného systému je nevyhnutný dostatočný príjem vitamínu A, B6, B12, C a D a minerálnych látok zinku, selénu a železa.  Tu sú naše najlepšie tipy pre podporu imunity. 

banner-07_Imunita12.png

Výživové doplnky rozhodne nenahradia pestrú stravu. Pokiaľ ale viete, že tá Vaša nie je práve ideálna, je dobré zaradiť také, ktoré sú práve potrebné. V našom sortimente nájdete rôzne výživové doplnky. Ako sa v nich vyznať a ktorý je ten najvhodnejší? Poradím Vám, ktoré vitamíny a minerály je potrebné doplniť s ohľadom na Váš životný štýl. Napíšte alebo zavolajte mi na číslo 0911 081 128

Základom dobrej imunity sú zdravé sliznice. Áno, reč je najmä o nose a očiach, ale aj o črevách. Vynaliezavé patogény sa snažia nájsť cestu do našich tiel rôznymi spôsobmi. Pre dostatočnú obranyschopnosť je dôležitá aj starostlivosť o tieto sliznice. Správnu funkciu črevnej sliznice možno podporiť podávaním probiotických kultúr s extraktom z fenikla a s rozpustnou vlákninou inulín - VitaFlor. V dobrej kondícii udrží a vyčistí Nosový sprej a oči zvlhčí a osvieži Očný sprej.

orangen-lindenbluete-hand-gel.jpg

V časoch zvýšených hygienických opatrení je nevyhnutná dezinfekcia rúk. Gél na ruky s extraktmi z lipových kvetov a pomarančov nepotrebuje vodu, zaisťuje čisté a dobre ošetrené ruky, je to bakteriostatický prírodne voňavý gél na ruky s obsahom alkoholu 70 % hmotnosti. Praktické 100 ml balenie môžete mať stále so sebou.